Top 5 miejsc work&coffee w Poznaniu

Top 5 miejsc work&coffee w Poznaniu

Czasami nachodzą Cię myśli, że musisz zmienić otoczenie, w którym pracujesz? Masz już dość starego miejsca pracy? Ja też, dlatego często szukam alternatyw dla domu, w którym powtarzające się dźwięki i zapachy nie dają mi skupić myśli na wykonaniu zadania. W ciągu ostatniego miesiąca przetestowałem kilka lokali, które można traktować jako zwykłe kawiarnie, czy miejsce na spotkanie, ale także miejsce, do którego możesz przenieść swoje obowiązki. W końcu, kto by nie chciał wykonywać ich w skupieniu, w obecności obsługi, która z chęcią uraczy Cię kawą i ciastem? Dziś przygotowałem listę pięciu miejsc, do których polecam wybrać się, jeżeli chcesz popracować ze swoim laptopem, a przy okazji napić się dobrej kawy. A wszystko w odprężającym otoczeniu, atmosferze sprzyjającej pracy i komforcie

5. Minister cafe

lokalizacja: Ratajczaka 27 / fanpage

minister cafe kawa ciasto macbook work&coffee

Ministra chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Serwuje się tutaj przepyszne ciasta, a zapija jeszcze lepszą kawą. Kawałek tortu, który dostałem był jak dwa w innych lokalach, za co stawiam ogromnego plusa. Miejscu dodaje przyjazna i gotowa pomóc obsługa. Spośród przedstawionych w tej liście lokali, Minister wyróżnia się bogatym wyborem browarów rzemieślniczych, z których najbardziej wybredny klient wybierze pozycję odpowiadającą własnym gustom. Całe szczęście w cieplejsze dni można schować się w ogródku, ponieważ wewnątrz starej kamienicy, w której znajduje się lokal robi się zaduch. Dla odwiedzających oprócz tego dostępny jest internet. Minister bardziej nadaje się do wypadów na miasto ze znajomymi, jednak na tej liście znalazł się dzięki temu, że w ciągu dnia potrafi spełniać miejsce przytulnej kawiarenki.

4. Piece of Cake

lokalizacja: Św. Wojciecha 27 / fanpage

piece of cake poznań kawa ciasto macbook work&coffee

Pijąc kawę nie zauważyłem kiedy dotarłem do dna filiżanki. Słowo! Ciasta też są wyśmienite, pieczone przez właścicieli nie mają sobie równych. Polecam wygodnie rozsiąść się w przytulnym wnętrzu kawiarni i odpłynąć przy dźwiękach towarzyszącej muzyczki. Na plus spokojny klimat miejsca, w którym można bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki, ciekawy wystrój i miłą obsługę. Natomiast za wady kawiarni uważam brak internetu dla klientów, który w dzisiejszych czasach stał się normą i wysokie ceny w porównaniu do konkurencji. W Piece of Cake można jednak zjeść pysznie, pójść na randkę i przenieść swoje miejsce pracy. I za to lubię ten lokal. 

3. Legal Cakes

lokalizacja: Żydowska 33 / fanpage

legal cakes poznań kawa ciasto macbook work&coffee

Pierwsze na co zwróciłem uwagę po wejściu do Legal Cakes to przemiła obsługa. Nie zdążyłem się rozejrzeć, a już dziewczyny szykowały mi kawę, nakładały ciasto i prowadziły do stołu. Co do wystroju to jest on uroczy, fotele wygodne, a całość opływająca różem. Miejsca dla klientów są ustawione w zatoczki pooddzielane kwiatkami, dlatego Legal Cakes jest świetnym miejscem na spotkania. Taki układ przestrzeni zapewnia komfort i uwzględnia potrzebę prywatności klientów, za co lokal dostaje ode mnie wielkiego plusa. Jest też ogródek, bardzo zielony i urządzony w kameralnej atmosferze. W środku nie brakuje również szybkiego internetu i spokojnej muzyczki. Podczas mojej wizyty nic nie przeszkodziło mi w pracy. Chyba tylko kelnerka pytająca o moje zdanie na temat posiłku. Chyba nie muszę mówić jak serwowany podwieczorek mi zasmakował. Zniknął prędzej niż planowałem. Legal Cakes to obowiązkowy punkt na kulinarnej mapie Poznania. Polecam serdecznie odwiedzić i samemu się przekonać.

2. KaHaWa

lokalizacja: Plac Cyryla Ratajskiego 10 / strona / fanpage

kaHaWa poznań kawa ciasto macbook work&coffee

KaHaWa, czyli książka i kawa to stosunkowo nowe miejsce, a co za tym idzie, nieodkryte przez tłumy. Wystrój jest przyciągający. Dużo drewna, wygodne fotele przypominające Amerykę ubiegłego wieku oraz książki; cała masa książek, pośród których miłośnicy literatury mogą czuć się jak u siebie. Jest to idealny lokal żeby schronić się przed zgiełkiem centrum miasta. Ponadto, trafny wybór na kilka godzin niezakłóconej niczym pracy z filiżanką kawy w dłoni. A co do kawy, naszej głównej bohaterki, to muszę przyznać, że w KaHaWie można liczyć na jakość. Problem z wyborem jej rodzaju? Nie rzadko sami nie wiemy czego chcemy, ale to nie będzie przeszkodą, ponieważ obsługa przygotowana jest na ciężkie przypadki odwiedzających i służy pomocą. Jest też sieć dla klientów, na której pracowałem, i z którą nie miałem żadnych problemów. W ciepłe dni przed lokalem znajdują się stoliczki dla tych, którzy preferują świeże powietrze. Jest więc coś dla każdego.

1. Nifty no. 20

lokalizacja: Żydowska 20 / strona / fanpage

Nifty no. 20 poznań kawa ciasto macbook work&coffee

Wychodzę z żalem, bo chętnie zostałbym dłużej w Nifty. Urządzona nowocześnie restauracja z wygodnymi fotelami jest idealnym miejscem na to żeby przysiąść w spokojnej atmosferze z laptopem i skupić się na pracy. Jest ona częścią hotelu, dlatego mojej wizycie akompaniowała mieszkana języków europejskich. W tle przygrywa delikatna muzyka sprzyjająca koncentracji. Dla klientów dostępny jest internet, który działa bez zarzutów. Wedle własnych preferencji goście zapadają się w komfortowych fotelach wewnątrz lokalu, bądź znajdują odprężenie na patiu. Sam byłem zaskoczony faktem, że istnieją w centrum miasta miejsca, gdzie można w ciszy wypić filiżankę ulubionego napoju na świeżym powietrzu. Serwowana tu kawa jest pierwszej klasy, a poza nią w ofercie znaleźć można większe dania oraz sporo alkoholi. Całości dodaje uśmiechnięta i pomocna obsługa. Gorąco polecam Nifty no. 20 nie tylko na indywidualny wypad, ale również na spotkania w gronie przyjaciół.

Dodaj komentarz